Kurumsal

Çelebi Hava Servisi A.Ş. Ali Cavit Çelebioğlu tarafından, Türk hava taşımacılığının ilk özel yer hizmetleri şirketi olarak 1 Şubat 1958 yılında Ankara Esenboğa Havalimanı'nda kurulmuştur.

Hizmetlerini uluslararası yetkinlik ve kalite standartlarını karşılayacak düzeye getirmeye odaklanan Çelebi Hava Servisi kargo hizmetlerinde müşterilerine sunduğu ürün gamını genişletmek hedefiyle ile de 2003 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı'nda Çelebi Kargo & Antrepo'yu hizmete sokmuştur.

Çelebi Hava Servisi yer hizmetleri sektöründeki yarım asırlık deneyimi, uzmanlığı ve başarısının rehberliğinde, havacılığın önemli dallarından biri olan kargo handling ve antrepo hizmetlerinde de uluslararası standartları fazlasıyla karşılamaktadır.

Çelebi Kargo & Antrepo, gerek Çelebi Hava Servisi’nden gelen vizyon ve bilgi birikimi, gerekse ileri teknoloji altyapısı ile sektörün en iddialı oyuncularından biridir.

En yeni teknoloji ürünü cihaz ve makinelerle donatılan Çelebi Hava Servisi depolarında güvenlik ve hıza üst düzeyde önem verilmekte, kargoların teslim alınması, taşınması, depolanması ve teslimi elektronik ortamda izlenmekte, tamamen entegre barkod sistemi ile dünya standartlarında hizmet sunulmaktadır. Çağdaş bir anlayış ile şekillendirilen tüm hizmetleri aynı çatı altında sunma olanağı sağlamaktadır. Bu entegre yapı Çelebi Hava Servisi müşterilerine tek bir kaynaktan komple hizmet alma kolaylığını getirirken, zamanlama ve maliyet açısından önemli avantajlar kazandırmaktadır.

Tüm tesisler dünya standartlarına uygun güvenlik sistemleriyle donatılmıştır. 7/24 görev yapan özel eğitimli güvenlik ekibi ve CCTV sistemi ile tüm tesislerde yangına, hırsızlığa ve sabotaja karşı maksimum güvenlik sağlanmaktadır. Binalarda ileri teknoloji (ışınlı) duman dedektörleri ve yangın kapıları mevcuttur. Depo sahalarına girişlerde Parmak İzi Tanıma ve Kartlı Geçiş Sistemli Turnikeler kullanılmakta, gümrüklü alanlara girişler sadece yetkilendirilmiş kişilerce yapılabilmektedir.

Uluslararası standartlara uygun hizmet yetkinliği

Tüm Çelebi şirketlerinin entegre  kalite yönetim sistemleri, ISO 9001-2008, ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001:2007 sertifikaları ile belgelenmiştir.

Çelebi Hava Servisi Türkiye'de 7 istasyonu için ISAGO tescilini alan ilk ve tek yer hizmetleri şirketidir. Çelebi Hava Servisi, bu özelliğiyle dünyada en fazla ISAGO belgesine sahip ikinci şirkettir .

Çelebi Hava Servisi ayrıca EFQM "Mükemmellik Modeli'ni benimsemiş ve EFQM - Mükemmellikte Yetkinlik 4 * ödülü almaya hak kazanmıştır.

Uluslararası üyelikler

Çelebi, Uluslararası Hava Taşıyıcıları Birliği (IATA), Havalimanı Hizmetleri Birliği (ASA), Uluslararası Havaalanları Konseyi (ACI), AVIANCE, Uluslararası Hava Kargo Birliği (TIACA), Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTIKAD) gibi birçok ulusal ve uluslararası organizasyonun üyesidir.